chicken thighs, green onion, olive oil, honey, white balsamic vinegar, salt, black pepper, Dijon mustard, turkey bacon, romaine lettuce, strawberries, avocado, corn, strawberries
Nutrition Facts
| Calories | 390.2 |
|---|---|
| Total Fat | 16.5 g |
| Saturated Fat | 11.9 g |
| Polyunsaturated Fat | 1.0 g |
| Monounsaturated Fat | 2.3 g |
| Cholesterol | 91.3 mg |
| Sodium | 358.6 mg |
| Potassium | 450.6 mg |
| Total Carbohydrate | 5.7 g |
| Dietary Fiber | 1.5 g |
| Sugars | 1.9 g |
| Protein | 27.0 g |
| Vitamin A | 21.0 % |
|---|---|
| Vitamin B-12 | 14.6 % |
| Vitamin B-6 | 29.3 % |
| Vitamin C | 7.9 % |
| Vitamin D | 0.0 % |
| Vitamin E | 4.8 % |
| Calcium | 5.6 % |
| Copper | 3.8 % |
| Folate | 14.8 % |
| Iron | 9.3 % |
| Magnesium | 9.4 % |
| Manganese | 9.0 % |
| Niacin | 48.5 % |
| Pantothenic Acid | 15.1 % |
| Phosphorus | 27.8 % |
| Riboflavin | 21.4 % |
| Selenium | 43.9 % |
| Thiamin | 9.5 % |
| Zinc | 9.3 % |
*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.