Tender, juicy pork chops glazed with a sweet and smoky peach BBQ sauce. This premium ready-to-eat meal delivers restaurant-quality flavor with minimal effort—heat and serve. Pairs beautifully with seasonal sides.
Bone in pork chops, peach BBQ sauce, rice, garlic, parsley, veggie butter, lemon, black pepper, salt, onion, asparagus, soy sauce, carrots
Nutrition Facts
| Calories | 623.2 |
|---|---|
| Total Fat | 17.3 g |
| Saturated Fat | 2.4 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.3 g |
| Monounsaturated Fat | 2.6 g |
| Cholesterol | 21.3 mg |
| Sodium | 29.3 mg |
| Potassium | 96.0 mg |
| Total Carbohydrate | 35.3 g |
| Dietary Fiber | 7.8 g |
| Sugars | 1.2 g |
| Protein | 37.7 g |
| Vitamin A | 0.5 % |
|---|---|
| Vitamin B-12 | 11.1 % |
| Vitamin B-6 | 4.8 % |
| Vitamin C | 11.1 % |
| Vitamin D | 0.0 % |
| Vitamin E | 0.6 % |
| Calcium | 6.0 % |
| Copper | 1.5 % |
| Folate | 1.1 % |
| Iron | 13.4 % |
| Magnesium | 1.6 % |
| Manganese | 1.1 % |
| Niacin | 6.6 % |
| Pantothenic Acid | 1.2 % |
| Phosphorus | 4.2 % |
| Riboflavin | 3.7 % |
| Selenium | 6.4 % |
| Thiamin | 1.4 % |
| Zinc | 7.4 % |
*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.