chicken breast, salt, pepper, paprika, olive oil, spinach, garlic, sun-dried tomato, cream cheese, mozzarella, Parmesan, basil, onion, red pepper flakes
Nutrition Facts
| Calories | 586.0 |
|---|---|
| Total Fat | 8.6 g |
| Saturated Fat | 2.6 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.2 g |
| Monounsaturated Fat | 0.3 g |
| Cholesterol | 57.1 mg |
| Sodium | 334.7 mg |
| Potassium | 238.5 mg |
| Total Carbohydrate | 1.5 g |
| Dietary Fiber | 0.1 g |
| Sugars | 0.9 g |
| Protein | 23.4 g |
| Vitamin A | 10.8 % |
|---|---|
| Vitamin B-12 | 5.4 % |
| Vitamin B-6 | 23.8 % |
| Vitamin C | 3.5 % |
| Vitamin D | 0.0 % |
| Vitamin E | 0.9 % |
| Calcium | 6.5 % |
| Copper | 2.0 % |
| Folate | 2.7 % |
| Iron | 4.0 % |
| Magnesium | 6.7 % |
| Manganese | 2.5 % |
| Niacin | 47.7 % |
| Pantothenic Acid | 7.0 % |
| Phosphorus | 16.9 % |
| Riboflavin | 5.0 % |
| Selenium | 21.7 % |
| Thiamin | 4.2 % |
| Zinc | 4.7 % |
*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.