pineapple, strawberries, blueberries, mint, honey, ginger, cinnamon
Nutrition Facts
| Calories | 390.0 |
|---|---|
| Total Fat | 6.8 g |
| Saturated Fat | 0.6 g |
| Polyunsaturated Fat | 4.8 g |
| Monounsaturated Fat | 0.9 g |
| Cholesterol | 0.0 mg |
| Sodium | 1.6 mg |
| Potassium | 105.6 mg |
| Total Carbohydrate | 27.2 g |
| Dietary Fiber | 19.7 g |
| Sugars | 4.8 g |
| Protein | 1.8 g |
| Vitamin A | 5.6 % |
|---|---|
| Vitamin B-12 | 0.0 % |
| Vitamin B-6 | 14.3 % |
| Vitamin C | 122.9 % |
| Vitamin D | 0.0 % |
| Vitamin E | 2.5 % |
| Calcium | 1.4 % |
| Copper | 9.9 % |
| Folate | 3.9 % |
| Iron | 7.5 % |
| Magnesium | 5.2 % |
| Manganese | 37.5 % |
| Niacin | 1.9 % |
| Pantothenic Acid | 1.5 % |
| Phosphorus | 4.1 % |
| Riboflavin | 2.4 % |
| Selenium | 1.1 % |
| Thiamin | 4.2 % |
| Zinc | 2.4 % |
*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.